Książka „Jak być dobrym Product Ownerem” za darmo #agile247

"Jak być dobrym Product Ownerem" - darmowa książką od agile247.pl

„Jak być dobrym Product Ownerem” – darmowa książką od agile247.pl

Kilka miesięcy temu, zespół agile247.pl wynajął niedużą salkę na obrzeżach Poznania, aby przeprowadzić spotkanie, które od lat niezmiennie nazywają po prostu „off-site”. Spotykają się od czasu do czasu, aby na żywo omówić najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem portalu. Tego dnia kilka godzin spędzili omawiając pomysły dotyczące dalszego rozwoju brandu i kiedy w pewnym momencie opadli już z sił, usłyszeli z oddali głos: „A może byście tak e-booka wydali?”.

TL;DR – pobierz za darmo e-booka „Jak być dobrym Product Ownerem”

Chociaż do dzisiaj nie wiem czyj to był głos, muszę przyznać, że pomysł był dobry. Tylko co mogłoby być treścią takiej książki? Całkiem sprawnie wybraliśmy materiały dotyczące pracy Product Ownera jako sensowny zalążek książki. Wiedzieliśmy, że jest to wartościowa treść i takie też sygnały otrzymywaliśmy od osób czytający portal. „Przecież to nie może być trudne” pomyśleliśmy wtedy, nie wiedząc tak naprawdę, ile pracy nas czeka.

<tutaj zostawiam przestrzeń, która symbolizuje czas, który upłynął od pomysłu do faktycznego wydania książki> #leadtime #prokrastynacja #regułastudenta

I tak docieramy to tygodnia poprzedzającego Wigilię 2016. Dobrze jest spojrzeć na książkę z perspektywy, kiedy jest już skończona i jedyne co musisz zrobić, to wypuścić w social media informację o tym, że udało się i że książka jest gotowa do pobrania.

Dlaczego warto przeczytać tę pozycję? Ponieważ to zwięzłe, mocno praktyczne wprowadzenie dla osób, które są zainteresowane rolą Product Ownera i chcieliby się dowiedzieć, jak robić to dobrze. Co tak naprawdę robi PO, z czym na codzień się mierzy oraz jakich używa narzędzi. Całość uzupełniliśmy wywiadami z doświadczoną, bardzo różnorodną grupą Product Ownerów, którzy podzielili się z nami swoimi przemyśleniami dotyczącymi tego, jak rozwijać się w tej roli oraz gdzie szukać inspiracji. Polecam, tekst aż kipi od smaczków produktowych.

PS. Dokładnie 5 lat temu opublikowałem na blogu pierwszego posta. Nadal lubię krótkie Sprinty, gdyby ktoś w to wątpił.

PS2. W 2017 będzie więcej książek #staytuned

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.