O mnie

Witaj na agilecoaching.pl – nazywam się Jacek Wieczorek.

Jestem doświadczonym Agile Coachem i praktykiem podejścia agile. Pomagam firmom przekształcać się w miejsca, w których efektywnie tworzone są wartościowe produkty. Osiągam to poprzez korzystanie z adaptacyjnego podejścia do wytwarzania oprogramowania, skupiając się na wczesnym obniżaniu ryzyk oraz szybkim dostarczaniu wartości.

Przez kilkanaście lat w branży IT nabrałem doświadczenia w różnych rolach (programista, project manager, scrum master, agile coach, C-level manager), w różnych firmach (startupy, średnie firmy, korporacje), działających w różnym modelu (firmy produktowe oraz usługowe, klient wewnętrzny i zewnętrzny), opartych o różną kulturę (m.in PL, UK, USA).

Ostatnie kilka lat wspierałem dwie duże transformacje agile’owe (Allegro, PayU) oraz prowadziłem przez transformację software house (STX Next). Pracowałem z kilkudziesięcioma zespołami scrumowymi w firmach od 150 do 1000+ osób. Wspierałem z sukcesem zmiany na poziomie zespołów, managementu oraz kultury organizacyjnej.

Na co dzień pomagam klientom działając jako konsultant w firmie, którą założyłem wraz z grupą znajomych praktyków agile oraz lean (202procent.pl). Dzielę się wiedzą na konferencjach branżowych, współtworzę największy polski portal o agile (agile247.pl) oraz piszę bloga, dotykając głównie tematów z obszarów agile oraz Scrum (agilecoaching.pl).

Jestem przekonany, że poważne zmiany w firmach dokonują się nie na poziomie konkretnych praktyk, lecz na poziomie kultury oraz  wartości organizacji. W codziennej pracy wierzę w otwartość, zaufanie oraz partnerstwo, a przysłowiową „szklankę” widzę zawsze do połowy pełną.

Gdzie mnie znajdziesz?

Twitter: https://twitter.com/jacekwieczorek
LinkedIn: http://pl.linkedin.com/in/jacekwieczorek

Dlaczego piszę bloga?

Kiedy zaczynałem poznawać agile, dużo czasu spędzałem szukając wiedzy w internecie. Chociaż dla wielu osób agile to chleb powszedni, niewielu z nich decyduje się o tym pisać.

Piszę, aby przekazać innym to, czego się dotychczas nauczyłem, jednocześnie samemu nadal się ucząc – między innymi tego, jak czytelnie przekazać tę wiedzę dalej.

16 myśli nt. „O mnie

 1. Dostałam link do fajnego bloga dla SM-ów, oglądam, „o takie ćwiczenie miałam na szkoleniu…”, zaglądam na stronę „o mnie” a tam znajoma twarz :))) Pozdrowienia z Gdańska :))))

 2. Witaj! Materiał bardzo dobry, sam jakiś czas temu skorzystałem. Potwierdzam, internet to kopalnia wiedzy i jeżeli się szuka, to można dużo osiągnąć… Sam się doskonalę głównie w branży dziennikarskiej i na razie robię to głównie dzięki sieci! :) Te informacje tutaj wbrew pozorom również się przydały! :-) Dobra robota! Trzymaj tak dalej :-) Pozdro :-)

 3. Świetna strona, właściwie to przeczytałem parę stron ale jeszcze się podszkole.
  Ja zajmuje się marketingiem sieciowym i szeptanym oraz IT, jednak na to też będe miał czas.
  A ty Owal odnajdź w sobie to coś i nagraj dobrą płytę rapową :)

 4. Wszedlem tutaj podziekowac za agile’owe szkolenie, bo wyciagnalem z niego dla siebie bardzo duzo i juz zaczalem to aplikowac w pracy mojego zespolu.

  Po przeczytaniu komentarzy pogooglalem o Owalu i wciaz nie jestem przekonany, czy to faktycznie Ty, ale jesli tak, to ogromny szacun za polaczenie pracy z pasja i to z takimi wynikami na obu polach – to musialo kosztowac naprawde duzo pracy;)

  Takze dzieki za pomoc i ze swojej strony polecam wszystkim agile’o’sceptykom;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.